Scroll Top
Evotec Services sp. z o.o., ul. Drozdów 6, Mikołów, 43-190, Poland

O nas

Evotec to mała firma z siedzibą w Katowicach. Specjalizujemy się w szerokim zakresie działań w obszarach public relations, reklamy zewnętrznej, oraz usług IT. Firma została założona 4 lipca 2011 roku. Po latach pracy w małych, średnich i dużych korporacjach w branży, pojawiła się idea świadczenia usług outsourcingu IT jako odrębna jednostka. Miesiące planowania, przygotowań i wątpliwości, jak to bywa ze wszystkim, co nowe i nie do końca znane. Wszakże mając już stałą pracę jako Konsultant IT w Capgemini, a pózniej jako IT Manager w Secus Asset Management, nie tak łatwo było zrezygnować na rzecz własnej firmy. W przeciągu kilku ostatnich lat, udało nam się przekształcić jednoosobową działalność gospodarczą, w małą, lecz prężnie działającą firmę.

timeline_pre_loader
Lipiec 2004

IT Consultant

Są dni, w których możemy „ przenieść „ się w czasie i spróbować przypomnieć sobie, jak wyglądała nasza droga do miejsca, w którym teraz się znajdujemy. W lipcu 2004 roku, zaczęła się moja kariera w IT, która zaprowadziła mnie właśnie tutaj, gdzie powstał Evotec – mała firma, złożona z kilku osób pracujących po to, by zbudować nową markę, która pomoże osiągnąć cele swoim przyszłym klientom. Ten dzień jasno zdefiniował mnie i moje cele. Dzień, który miał ogromny wpływ na to gdzie znajdujemy się dzisiaj. To był początek firmy Evotec.

Po wielu latach doświadczenia, zdobytego dzięki ciężkiej pracy dla wielu firm, począwszy od małych i średnich po duże korporacje, składające się z 40,000 pracowników na całym świecie, wreszcie udało mi się zebrać wystarczająco dużo doświadczenia i odwagi, aby móc zacząć pracować na „ własną rękę „ To była poważna decyzja, ale patrząc wstecz, była to jedna z najlepszych decyzji jaką kiedykolwiek podjąłem.

Pierwsze kroki

Jak założyć firmę? Każdy kto chce tego dokonać, zadaje sobie właśnie to pytanie. Otóż z pomocą przychodzi rozmowa ze znajomymi, agencje pracy, jak i gromadzenie informacji na ten temat – co ma zdecydowanie kluczowe znaczenie dla wszystkich, którzy chcą ową małą firmę założyć. Z perspektywy czasu wiem, że to najlepsze, co mogłem zrobić, by dowiedzieć się jak najwięcej o prowadzeniu własnego biznesu!
4 Lipca 2011

Pierwszy Klient - Secus Asset Management

Jak to się dzieję, że w dniu, w którym powstaje firma, znajdujemy swojego pierwszego klienta, którym jest Secus Asset Management. Tak, to dokładnie ta sama firma dla której pracowałem jako IT Manager w poprzednich latach i która była jednym z powodów do założenia własnej.

Zdobywanie nowych Klientów

Zdobycie pierwszego Klienta było dosyć łatwe, ze względu na kontakty z naszym Partnerem, natomiast pozyskanie kolejnych, okazało się ciężką pracą bez zespołu za to odpowiedzialnego. Dużo czasu zajęło nam znalezienie następnych klientów, ale dzięki powiązaniom i naszej dobry pracy dla pierwszego usługobiorcy, udało nam się  nabyć więcej partnerów do naszego portfolio.
Styczeń 2012

Zatrudniamy nowych pracowników!

Jest konkretna liczba rzeczy, którą może zrobić jedna osoba. Co na początku wydawało się wystarczające, z biegiem czasu okazało się nie lada wyzwaniem dla jednoosobowej działalności. Po długich poszukiwaniach, udało nam się zatrudnić dodatkowych członków zespołu , którzy byli w stanie pomóc nam w naszej codziennej pracy, w obszarze programowania i administracji, przy stale rosnącej liczbie klientów.
Listopad 2013

Logo Firmy

Stało się! Dokładnie po dwóch latach prowadzenia firmy, przyszedł czas na jej logo. Dużo czasu zajęło nam podjęcie decyzji o tym jakie powinno być, ale udało się. Evotec może w końcu pochwalić się swoim własnym logo.
Marzec 2014

Konsultant IT - IBM

Po kilku latach w branży, zostaliśmy zatrudnieni do pomocy w dużej korporacji. Naszym zadaniem była pomoc w przeniesieniu wsparcia z Indii i Niemiec do Polski. Działaliśmy w środowisku Microsoft Exchange 2007, składającym się z 180,000 użytkowników na ponad 100 serwerach. Patrząc wstecz, dziś możemy traktować to jak mały sukces!

Tworzymy stronę internetową

Jest takie stare powiedzenie:

Szewc bez butów chodzi.
Podobnie, jak to było z naszym logo, stworzenie strony internetowej zajęło nam prawie 3 lata. Skupiając się głównie na naszych Klientach, zapomnieliśmy przygotować główny punkt kontaktowy dla nowych usługobiorców, tak, aby mogli się z nami w łatwy sposób skontaktować i sprawdzić szczegółową ofertę oferowanych przez nas usług.
Lipiec 2015
Kwiecień 2016

Kolejne zmiany!

Dnia 11.04. bieżącego roku, powstała Evotec Polska sp. z o.o. której głównym założeniem jest Reklama Zewnętrzna oraz Marketing. Dzięki temu grupa Evotec mogła rozpocząć pracę na dwóch, całkiem osobnych frontach. Teraz Evotec to: Usługi Marketingowe oraz szerokopojęte Usługi IT.